Прийом вторсировини: відходів пластику та відходів плівки по Україні.

Вивіз відходів поліетилену

Особливості переробки поліетилену і стрейч-плівки

Поліетиленові пакети давно не новинка. Ми звикли до їх використання і складно уявити наше життя вже без них. Щороку в світі виготовляється 5 трлн. поліетиленових пакетів. Цікавий факт – якщо зв’язати всі ці пакети, можна обернути ними нашу планету сім разів. Складно навіть уявити таке їх кількість. І хоч в світі давно практикується скупка відходів пластика, з усієї цієї маси на переробку потрапляє лише 1-3% використаних пакетів. Решта залишаються в навколишньому середовищі, завдаючи непоправної шкоди як рослинного світу, так і тварині.
Для підтвердження наведемо кілька прикладів:

  • Дуже часто морські птахи і морські тварини приймають пластикові пакети за їжу і гинуть. Так в рік гине близько ста тисяч морських тварин і близько мільйона морських птахів.
  • Вуличні тварини, добуваючи їжу на смітниках ковтають харчові відходи разом з поліетиленом, що може привести до досить тяжких наслідків.
  • Поліетиленові пакети не розкладаються. Спалювати їх не можна, так як під час горіння виділяються чадні гази і згубні канцерогени.

Складно переоцінити шкоду, яку вони приносять природі і нам з вами, накопичуючись в великих кількостях.
Такі ж проблеми створює і популярна на сьогоднішній день упаковка: стрейч-плівка, яка використовується повсюдно в логістичній сфері, у виробництві і торгівлі.

 

Рішення проблеми утилізації

Не можна залишати це питання без уваги. Найбільш ефективний спосіб вирішення проблеми з поліетиленовими відходами – їх переробка.
З 2016 року Україна почала переробляти поліетиленові відходи, а не вивозити їх на звалище. З’явилася можливість здавати відходи поліетилену як підприємствам, так і звичайному населенню. Сучасні українські технології дозволяють здійснювати переробку поліетилену і стрейч плівки на високому рівні.
Ця переробка складається з етапів:
● сортування: відходи сортують залежно від кольору, щільності і якості;
● ретельне очищення;
● дроблення і подрібнення; 

● агломерація: отримання поліетиленовою крихти;
можна використовувати цю поліетиленову крихту для виготовлення нової плівки ПВД, а можна піддати процесу гранулювання і вже гранули використовувати для різних споживчих виробів.

Корисні речі з переробленого сміття

У зв’язку з тим, що при повторній переробці полімерні матеріали втрачають частину своїх фізичних і хімічних властивостей, в подальшому їх застосовують не в чистому вигляді, а спільно з іншими видами сировини. З змішаного сировини виробляють предмети, що мають великий попит в побуті:
● пакети, пакувальні матеріали
● декоративні огорожі, предмети декору
● каналізаційні труби
● матеріали для ізоляції
● обробна плитка
● баки для дренажних систем і багато іншого.
На даний момент більше тридцяти українських підприємств займаються скупкою відходів пластика і полімерних матеріалів для подальшої їх переробки. Прийомом відходів стрейч плівки і поліетиленових пакетів займається і наша компанія Ecolos. Ми надаємо свої послуги по всій Україні. Працюємо оперативно, конфіденційно і готові йти назустріч нашим клієнтам.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *