Прийом вторсировини: відходів пластику та відходів плівки по Україні.

Переробка та утилізація відходів пластика в Європе

За останні десятиліття кількість пластикових відходів у Європі і світі збільшилося в кілька разів.  Не важко вгадати, що цьому сприяло.  Розвиток технологій подарував людям новий ритм життя, швидкий і без права на помилку.  Відпочинок при такому ритмі з часом стає менш активним і все більше пов’язаним з гаджетами.

В результаті, змінилися повсякденні звички.  Харчові в тому числі.  Зараз просто немає часу для того, щоб повернутися додому і поїсти зі скляних тарілок.  Немає коштів дезінфікувати кожного разу інструменти для роботи.  Немає можливості замінити пластик при транспортуванні продуктів.  Та й просто зручно захопити з собою пластиковий контейнер, купити пластикову пляшку з водою, перекусити з пластикових тарілок, а потім викинути це все у відро для сміття, побажав далі на роботу.

Цей матеріал має безліч переваг, включаючи економічну вигоду.  Але, відсутність належної утилізації може привести до катастрофічних наслідків для людства і планети.  Про все це поговоримо далі.

Переваги використання пластика

Використання пластика має безліч переваг як для виробників, так і для користувачів.  Він має високу механічну міцність і зносостійкість, мала питома вага, хімічну інертність і стійкість.  Цей матеріал простий в обробці і має високі декоративні властивості.

Зараз пластик є частиною практично ВСЬОГО, оскільки не піддається корозії і навіть може витримувати вплив кислот.  До того ж, його ціна дуже вигідна, виробництво не відрізняється особливою складністю, а експлуатація дійсно зручна.

Тому ми ні в якому разі не говоримо вам відмовлятися від речей з цього матеріалу.  Однак, правильна утилізація пластикових відходів дуже важлива для зовнішнього середовища.

Що буде, якщо не утилізувати пластик?

Пластик активно почали використовувати при виробництві в 1950-х роках.  З того часу в світі з’явилося більше восьми мільярдів тонн пластмаси.  Куди діваються всі ці відходи?  Правильно.  У зовнішнє середовище.

З 1950-го року було перероблено тільки 9% сміття, решта ж до сих пір активно отруює нашу планету.  Організація об’єднаних націй (ООН) регулярно проводить дослідження, які доводять шкоду пластмаси.  Так, вони розрахували, що кожну хвилину людство викидає до одного мільйона пластикових пляшок.  Одноразові пакети користуються ще більшою популярністю – до 5 трильйонів.  Таким чином, близько 13 мільйонів тонн пластику потрапляє в океан.

На основі цих даних будуються несприятливі прогнози.  Так, фахівці ООН вважають, що в 2050 році в океані пластика буде більше, ніж риби.  Що ставить під всю морську популяцію величезній небезпеці і значно підвищує ризик швидкого вимирання.  Найбільш актуальні дані ООН говорять про 100 тисяч померлих морських ссавців щорічно.

А що тоді говорити про пластик, який залишився на землі?  Адже, в залежності від хімічного складу, цей матеріал може розкладатися більш ніж кілька століть.

Вторсировину пластик – використання в Європі

Зараз вторсировину із пластику часто використовується для виробництва корисних речей.  Багато покупців навіть не здогадуються про те, що вони купують речі, створені зі сміття.  У такій критичній екологічної ситуації, це – неймовірний прорив.

Паперові ручки і упаковки з переробленого паперу бачили все.  Але мало хто знає, що вторсировину з пластика активно використовується для створення тканини.  Речі з такого матеріалу легко миються і швидко сохнуть.  Особливо добре такі вироби підходять для туристичної та спортивної активності.

Перевагою такого способу застосування переробленого пластику є те, що ми можемо контролювати і економити витрати нафти, необхідний для створення початкового продукту.

 «Нуль відходів»

Щоб уникнути катастрофічних наслідків, деякі міста в країнах Європи вирішили переробляти 100% пластику і проводити політику «нуль відходів».  За таким принципом живуть міста Капаннорі (Італія), Любляна (Словенія).  До цього прагнуть всі країни ЄС.

Прийом брухту пластика в Україні

Згідно з офіційними даними в нашій країні близько 6 тисяч звалищ, кількість відходів на яких близько 13 тонн.  А неофіційних звалищ більше в цілих 5 разів.  При цьому переробляється катастрофічно низька кількість сміття – близько 3%.

Незважаючи на те, що в 2018 році з’явився Закон України «Про відходи», а в кожному дворі з’явилися урни для сортування сміття, заводів для переробки більше не стало.  У 2018 році функціонують державних заводів було всього 5. У 2020 році залишився тільки один.  Але існують інші компанії, що займаються збором і правильної утилізацією.

Наприклад, ми займаємося прийомом відходів пластика, гарантуємо повну конфіденційність і несемо повну відповідальність за результат.

Якщо Вам потрібно здати пластик або поліетилен? Звертайтеся до нас – компанія Ecolos.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *